Bułka kukurydziana

Kulinaria

3 proste sposoby na zrobienie bułeczek kukurydzianych

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że możemy zjeść bułeczki kukurydziane bez użycia mąki. Tak, to prawda, można zjeść bułeczki kukurydziane bez mąki.

Może to brzmi szalenie, ale jest to możliwe i możesz je zrobić w domu.

1. Użyj gotowanego ryżu zamiast mąki

Głównym składnikiem bułeczek kukurydzianych jest mąka, a jeśli nie użyjesz mąki to ciasto będzie lepkie i nie będzie nadawało się do zrobienia bułeczek kukurydzianych.

Więc jeśli chcesz zrobić bułeczki kukurydziane bez mąki, to spróbuj ugotować ryż zamiast mąki. Aby zrobić ryż, trzeba będzie namoczyć go przez co najmniej 30 minut, a następnie ugotować. Po ugotowaniu, ostudź go i zmiel na drobny proszek.

Teraz wymieszaj zarówno ryż, jak i sól i ugniataj, aż uzyskasz gładkie ciasto. Po tym czasie uformuj je w kulę i odstaw na 30 minut. Gdy minie ten czas, rozwałkuj ją na cienki okrąg i pokrój na 10 równych kawałków.

Teraz usmaż je na gorącej patelni i dodaj odrobinę masła. Gdy będą już ugotowane, podawaj je ze słodkim sosem lub dżemem.

2. Zastąp mąkę płatkami kukurydzianymi

Innym sposobem na zrobienie bułeczek kukurydzianych jest zastąpienie mąki płatkami kukurydzianymi. Aby je wykonać, będziesz potrzebować dużej miski i ręcznego miksera.

Najpierw wymieszaj płatki kukurydziane z wodą, a następnie dodaj cukier. Teraz wymieszaj płatki kukurydziane z cukrem i dobrze zagnieć ciasto. Odłóż je na bok na 1 godzinę.

Po 1 godzinie dodaj sól i dodaj jajka. Teraz dobrze wymieszaj i ponownie zagniataj przez 2 do 3 minut.

Teraz podziel ciasto na małe porcje i rozwałkuj je na cienki okrąg. Po rozwałkowaniu, połóż je na gorącej patelni i dodaj do nich odrobinę masła. Gotuj przez 3 do 4 minut na średnim ogniu.

Wnioski:

Są to więc dwa sposoby na zrobienie bułeczek kukurydzianych bez mąki. Możesz spróbować tych sposobów i cieszyć się smakiem bułeczek kukurydzianych. Jeśli masz jakieś inne pomysły na bułeczki kukurydziane, daj nam znać w sekcji komentarzy.