Sztuka kulinarna Włoch

Kulinaria

Włochy to kraina jedzenia, wina, mody, designu i kultury. Mieszkańcy Włoch są bardzo skupieni na swojej kuchni i są dumni ze swojej bogatej historii i dziedzictwa.

W kraju Włoch obecne są liczne kuchnie, ale najbardziej popularna jest dieta śródziemnomorska. Opiera się ona na zasadach świeżych, naturalnych składników, które są przygotowywane w prosty sposób.

Uważa się, że dieta śródziemnomorska została pierwotnie opracowana przez Greków i Rzymian. Została jednak odkryta na nowo przez Włochów. Włosi znani są ze swojej tradycji gastronomicznej, a specjalne okazje świętują wystawnymi posiłkami.

Oto kilka pysznych potraw, których musisz spróbować podczas wakacji we Włoszech.

Tagliatelle al ragù Bolognese

To doskonałe danie, które przyrządza się z makaronu tagliatelle. Nazywane jest również ragu bolognese i przygotowywane jest z mięsem i warzywami.

Spaghetti alle vongole

Jest to prosty przepis na makaron, który podaje się z pysznym sosem zrobionym z małż. Można go jeść z sosem pomidorowym, można też podawać z masłem.

Bucatini all’amatriciana

Jest to kolejny klasyczny przepis na makaron, który jest podawany z kremowym sosem. Jest to autentyczne włoskie danie, które jest wykonane z kiełbasy i pomidorów.

Cannelloni alla Milanese

Jest to tradycyjne danie, które jest wykonane z nadziewanym makaronem. Nazywa się również cannelloni alla milanese i jest to jedna z najbardziej znanych włoskich potraw.

Lasagne al forno

Jest to tradycyjne i pyszne danie z makaronu, które jest przygotowywane ze świeżym serem ricotta i jajkiem. Nazywana jest również lasagne al forno i jest to idealne danie na lato.

Pizza margherita

Jest to jedna z najbardziej popularnych pizz na całym świecie. Przygotowuje się ją z ciasta na pizzę, a pokrywa się ją pomidorami, serem mozzarella i liśćmi bazylii.

Coniglio con polenta

Jest to obfite danie mięsne, które gotuje się z polentą. Jest to jedno z najbardziej tradycyjnych dań włoskich, które jest również ulubionym daniem turystów.

Gelato

Jest to najlepszy deser, którym można się cieszyć podczas wakacji we Włoszech. Jest wykonany z bogatego połączenia śmietany, mleka i cukru.

Wnioski:

Włochy to raj dla miłośników jedzenia, a podczas wakacji będziesz miał okazję skosztować najlepszych potraw z całego świata. Jeśli jesteś miłośnikiem jedzenia, to musisz wybrać się na wakacje do Włoch.